Propolisová tinktúra 55ml

Kód: 75
Neohodnotené
8,50 €
Skladom
Propolis je včelí tmel a v extrahovanom stave tinktúry je osvedčeným liečivom so širokým využitím je to prírodné antibiotikum...

Detailné informácie

Podrobný popis

Propolis je prírodná látka získaná z balzamov živicovej povahy, ktorú včely zbierajú z rôznych rastlín, kvetov a liečivých bylín. V propolise bolo zistené 34 liečivých zložiek. Propolis obsahuje 50-60% živíc, 10-12% éterických olejov a asi 5% peľu. Tieto látky majú veľmi priaznivé účinky na ľudský organizmus. Široké spektrum uhľovodíkov, mastných kyselín, terpenoidov, vitamínov a ostatných organických látok zastupuje bohaté spoločenstvá, ktoré sa inde v prírode nevyskytuje.

Propolisová tinktúra dokonale dezinfikuje, ničí alebo obmedzuje rast niektorých baktérií, vírusov, plesní. Má zvieravé účinky a lokálne tlmí bolesť. Podporuje obranyschopnosť organizmu.

Propolisová tinktúra je podporný prostriedok na dezinfekciu ústnej dutiny a kože, pri nachladnutí a vírusových ochoreniach horných dýchacích ciest, angíne, chrípke, na potlačenie infekcií a zápalov v dutine ústnej, obličiek, pečene, žlčníka, močových ciest, na tlmenie bolesti zubov a masážam ďasien pri paradentóze a pri hojení nerozsiahlých popálenín. Osvečuje sa pri liečbe želúdočných vredov a vredov dvanástorníka, pri zažívacích poruchách, hnačkách Je vhodná pri plesňových a ekzémových ochorenia pokožky. Použitie pri ďalších ochoreniach po konzultácii s odborným lekárom.

Dávkovanie :

Vnútorne : 1-3 krát denne kávovú lyžičku, zapiť pohárom vody

Natieranie : natrie postihnuté miesto, odporúča sa kombinovať s Propolisovou smrekovou masťou

Kloktanie a vyplachovanie : 2 kávové lyžičky do 2 dcl vlažnej vody

Alergiu na propolis zistíme natretím zápästia na dlani. Ak do 24 hodín kože nesčervená, môžeme propolis používať.

Dodatočné parametre

Kategória: Propolis na liečenie
Hmotnosť: 0.064 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: