Včelí peľ kvetový 125g

Kód: 135
Neohodnotené
2,90 €
Skladom

Podporný prostriedok imunitného a nervového systému, pomáha pri zvýšenej fyzickej a psychickej námahe...

Detailné informácie

Podrobný popis

Obnôžkový peľ donášajú včely ako svoju základnú potravu v rúškach na zadnom páre nôh. Tvar a farba peľu sú pre každý druh rastliny charakteristické.

Získavanie obnôžkového peľu umožňuje lapač peľu umiestnený pri vchode do úľa, ktorý zo zadných nožičiek včiel zachytí malú časť peľových koláčikov (nie viac ako 10 percent znášky).

Zloženie peľu :

Peľové zrná obsahujú okrem vody, bielkovín, tukov a sacharidov tiež vitamíny skupiny B, D, E a H, z minerálnych látok je to kremík, síra, meď, kobalt, sodík, železo, hliník, vápnik, horčík, mangán, fosfor, bárium , striebro, zinok, molybdén, chróm a stroncium.

Peľ a zdravie :

Peľ ovplyvňuje črevnú mikroflóru a podnecuje funkcie žalúdka. Predovšetkým, ale zlepšuje celkový stav organizmu, stimuluje telesný a duševný pocit plného zdravia.

Podporuje prekrvenie a spôsobuje výrazný vzostup počtu červených krviniek, ktorý potvrdzujú aj odborníci. Preto je Obnôžkový peľ vhodný najmä pre ľudí, ktorí potrebujú zvýšiť hladinu červených krviniek prírodnou cestou, tzn. bez chemických látok. Ďalej pomáha pri neuspokojivej činnosti srdca, pečene, žlčníka, žalúdka, rieši problém prostaty, pomáha ženám pri ťažkostiach v prechode, pri cukrovke a iné.

Dávkovanie: 1 - 2 čajové lyžičky denne

Kávovú lyžičku peľu nasypte do pohára a prilejte malé množstvo vody. Po navlhnutí granuliek rozmiešajte na hustú kašu. Potom pridajte menšie množstvo medu, alebo nemusíte a po zamiešaní možete užívať.

Treba byť opatrný u osôb alergických na včelie produkty!

 

Dodatočné parametre

Kategória: Peľ, PERGA peľ, medové viečka, apisin
Hmotnosť: 0.164 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: