Propolisová tinktúra - kvapky 20ml EXTRA SILNÁ

Kód: 5
Neohodnotené
3,20 €
Skladom

Táto propolisová tinktúra je vyrobená tradičnou receptúrou, tzn. lúhovaním surového propolisu v lekárenskom liehu. Ide o čistý včelí produkt, ktorý neobsahuje žiadne iné rozpúšťadlá, či chemické prímesi.

Detailné informácie

Podrobný popis

Propolis je prírodná látka získaná z balzamov živicovej povahy, ktorú včely zbierajú z rôznych rastlín, kvetov a liečivých bylín. V propolise bolo zistené 34 liečivých zložiek. Propolis obsahuje 50-60% živíc, 10-12% éterických olejov a asi 5% peľu. Tieto látky majú veľmi priaznivé účinky na ľudský organizmus. Široké spektrum uhľovodíkov, mastných kyselín, terpenoidov, vitamínov a ostatných organických látok zastupuje bohaté spoločenstvá, ktoré sa inde v prírode nevyskytuje.Propolisová tinktúra dokonale dezinfikuje, ničí alebo obmedzuje rast niektorých baktérií, vírusov, plesní. Má zvieravé účinky a lokálne tlmí bolesť. Podporuje obranyschopnosť organizmu.

Propolisová tinktúra je podporný prostriedok na dezinfekciu ústnej dutiny a kože, pri nachladnutí a vírusových ochorení horných dýchacích ciest, na potlačenie infekcií a zápalov v dutine ústnej a nosohltane, na tlmenie bolesti zubov a masážam ďasien pri paradentóze a pri hojení nerozsiahlých popálenín. Je vhodná pri plesňových a ekzémových ochorenia pokožky. Použitie pri ďalších ochoreniach po konzultácii s odborným lekárom.

Zloženie: dojčenská voda, farmaceutický alkohol max. 65%, propolis sušina max. 3%

Prípadný sediment nie je na závadu.

Vnútorné užívanie : denne 20-50 kvapiek do 1dcl vody, kloktanie 20-30 kvapiek do 1dcl vody 3x denne. Pred jedlom a môže byť aj do medu, na cukor, v čaji, mlieku, citronovej šťave.

Vonkajšie použitie : aplikujte priamo na postihnuté miesto

Alergiu na propolis zistíme natretím zápästia na dlani. Ak do 24 hodín koža nesčervená, môžeme propolis používať.

Dodatočné parametre

Kategória: Kozmetika podporujúca hojenie
Hmotnosť: 0.054 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: