Úvod | Peľ, PERGA peľ, medové viečka, apisin

Obnôžkový peľ 100g

Obnôžkový peľ 100g

Peľ ovplyvňuje črevnú mikroflóru a podnecuje funkcie žalúdka. Predovšetkým, ale zlepšuje celkový stav organizmu, stimuluje telesný a duševný pocit plného zdravia...


Výrobca: Včelár Ing. Karol Kolínek
 
Dostupnosť: skladom Viac informácii
 
Naša cena: 4,50 / ks (s DPH)
 
+ -
ks
Návrat
 

Podrobný popis:

Obnôžkový peľ donášajú včely ako svoju základnú potravu v rúškach na zadnom páre nôh. Tvar a farba peľu pre každý druh rastliny charakteristické.

Získavanie obnôžkového peľu umožňuje lapač peľu umiestnený pri vchode do úľa, ktorý zo zadných nožičiek včiel zachytí malú časť peľových koláčikov (nie viac ako 10 percent znášky).

Zloženie peľu :

Peľové zrná obsahujú okrem vody, bielkovín, tukov a sacharidov tiež vitamíny skupiny B, D, E a H, z minerálnych látok je to kremík, síra, meď, kobalt, sodík, železo, hliník, vápnik, horčík, mangán, fosfor, bárium , striebro, zinok, molybdén, chróm a stroncium.

Peľ a zdravie :

Peľ ovplyvňuje črevnú mikroflóru a podnecuje funkcie žalúdka. Predovšetkým, ale zlepšuje celkový stav organizmu, stimuluje telesný a duševný pocit plného zdravia.
Podporuje prekrvenie a spôsobuje výrazný vzostup počtu červených krviniek, ktorý potvrdzujú aj odborníci. Preto je Obnôžkový peľ vhodný najmä pre ľudí, ktorí potrebujú zvýšiť hladinu červených krviniek prírodnou cestou, tzn. bez chemických látok. Ďalej pomáha pri neuspokojivej činnosti srdca, pečene, žlčníka, žalúdka, rieši problém prostaty, pomáha ženám pri ťažkostiach v  prechode, pri cukrovke a iné.

Dávkovanie: 1 - 2 čajové lyžičky denne

Kávovú lyžičku peľu nasypte do pohára a prilejte malé množstvo vody. Po navlhnutí granuliek rozmiešajte na hustú kašu. Potom pridajte menšie množstvo medu, alebo nemusíte a po zamiešaní možete užívať.

Treba byť opatrný u osôb alergických na včelie produkty!

Príslušenstvo k produktu:

Žiadny tovar k dokúpeniu.

Súvisiaci tovar:


PLÁSTOVÝ PEĽ PERGA 100G
POMÁHA PRI : VYSOKOM CHOLESTEROLE, ALERG., ŠTÍTNA ŽĽAZA, TEHOTENSTVO, IMUNITA,...
Cena s DPH: 11,50 €

PEĽ S MEDOM 400G
KVETOVÝ PEĽ OBSAHUJE VEĽKÉ MNOŽSTVO BIELKOVÍN, ŽELEZA, VÁPNIKA, FOSFORU. ĎALEJ...
Cena s DPH: 12,90 €

VČELÍ PEĽ KVETOVÝ 125G
PODPORNÝ PROSTRIEDOK IMUNITNÉHO A NERVOVÉHO SYSTÉMU, POMÁHA PRI ZVÝŠENEJ FYZICKEJ...
Cena s DPH: 2,90 €